balustrade glass handrail

هندریل شیشه‌ای

هندریل شیشه‌ای 550 550 mohamadjavadjalilpur

نرده شیشه‌ای

نرده شیشه‌ای با توجه به زیبایی ظاهری گزینه مناسبی برای اجرای نرده در ساختمان‌هایی با معماری مدرن است. به سبب شفایت شیشه‌های به کار رفته در نرده شیشه‌ای این نوع نرده مناسب برای نصب در راه‌پله‌ها و فضاهایی است که نور محیط در آن ها اهمیت دارد. شیشه‌های مورد استفاده در این نوع از نرده از نوع سکوریت و لمینت می‌باشد. شیشه نشکن علاوه بر شفافیت ظاهری استحکام مناسبی در برابر فشار و ضربه دارد که با این خصوصیات اجرای نرده شیشه‌ای در راه پله از امنیت بالایی برخوردار است. با توجه به ماهیت شیشه‌ای این نوع نما دقت در عملیات اندازه‌گیری شیشه، محاسبات ساختار شیشه، جاگذاری سوراخ نصب و….  امری بدیهی است لذا شرکت سیویل اکسین با توجه به تجربه چندین ساله خود در زمینه اجرای انواع سیستم‌های هندریل شیشه ای آمادگی خود را جهت مشاوره و اجرای آن اعلام می‌کند.

انواع نرده شیشه‌ای

نرده شیشه‌ای فیکس پوینت

این مدل نرده شیشه از ترکیب قطعات اسپایدری استیل یا آلومینیومی دکمه‌ای شکل و جام های شیشه ای سکوریت و لمینیت شده با ضخامت حدود 12 تا 16 میلیمتر تولید می‌شود. هندریل این مدل نرده تمام شیشه ای می‌تواند از جنس استیل یا آلومینیوم باشد. در اجرای این مدل نرده شیشه ای به محاسبات دقیق برای تعیین محل سوراخ‌های قطعه فیکس پوینت بر روی شیشه نیاز است زیرا با کم ترین اشتباه امکان خطا وجود دارد و خسارت جبران ناپذیری به بار می آید. استفاده از این مدل نرده شیشه ای برای فروشگاه ها و ویلاها مناسب است و می تواند مشکل محدودیت فضای راه پله ها و ووید ها را حل کند. تعداد سوراخ های اتصال قطعه فیکس پوینت به بدنه کناره دیواره راه پله و بالکن به طول پنل‌های شیشه‌ای بستگی دارد. نرده شیشه ای فیکس پوینت از نظر فضای اجرای کار هیچ گونه محدودیتی ندارد و می توان آن را در هر مکانی به سادگی نصب کرد.

balustrade glass handrail

balustrade glass handrail

نرده تمام شیشه‌ای

نرده تمام شیشه ای اکسپوز با استفاده از بستهای یوشکل آلومینیومی که در فواصل 15 تا 25 سانتیمتر در کف سازه نصب می شود جام‌های شیشه‌ای را مهار می کند. بعد از قرار دادن جام های شیشه‌ای در بیس های آلومینیومی توسط گیرهای نگهدارنده ای که در داخل این بیس ها قرار دارند جای شیشه ها را محکم کرده و بعد از تراز کردن شیشه ها یک ورق کاور آلومینیومی بر روی این بیس ها قرار می دهیم تا در قسمت نصب نرده‌های شیشه یک نوار یک دست دیده شود. ارتفاع این نوار به همراه بیس های نگهدارده شیشه با توجه به ضخامت و وزن شیشه ها بین عمق نگهدارنده شیشه از 12 تا 20 سانتیمتر است.

balustrade glass handrail

نرده شیشه ای اسپیگت

نرده تمام شیشه‌ای اسپیگت یکی از زیباترین و در عین حال مستحکم ترین مدل‌های نرده شیشه است که با پایه های سوزنی شکل استیل با ارتفاع 12 تا 15 سانتیمتر که به صورت شیاردار می باشد جام های شیشه را مهار می‌کند. برای هر عدد جام شیشه دو پایه اسپیگت نیاز است. این مدل نرده شیشه داری سرعت نصب بالای بود و برای تمام راه پله ها و تراس ها قابل اجرا است. سادگی نصب نرده شیشه ای اسپیگت یکی دیگر از خصوصیات مثبت این مدل نرده شیشه ای است. طول و ارتفاع نرده شیشه ای در این سیستم محدویت کمتری داشته تا جایی که می توان نرده شیشه‌ای با جام های شیشه ای به طول 3 تا 4 متر نیز اجرا کرد. این نوع نرده به عنوان حفاظ شیشه‌ای دو استخر نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد زیرا سرعت اجرای آن بالا بود و دید کاملی به افراد بزرگ سال می دهد تا با اطمینان بیشتر اجازه استفاده از استخر را به کودکان نیز یدهد.

balustrade glass handrail

balustrade glass handrail

balustrade glass handrail

نرده شیشه ای با پایه شیشه‌گیر

در نرده شیشه ای با پایه شیشه گیر پایه‌های استیل یا آلومینیوم به وسیله یک قطعه یو شکل با نام بست شیشه‌گیر به پنل های شیشه‌ای وصل شده و وزن آن را مهار می‌کند. حداکثر ضخامت شیشه‌های مورد استفاده در این مدل نرده 12 میلیمتر است و ارتفاع تمام شده در راه پله 90 سانتیمتر و در بالکن ها 110 سانتیمتر است. قیمت نرده شیشه‌ای با پایه شیشه گیر از مدل های دیگر نرده شیشه ای ارزان تر می‌باشد. این مدل نرده برای استفاه در منازل و هتل‌ها مناسب می‌باشد و می توان با ابعاد متفاوت ان را مونتاژ کرد.

balustrade glass handrail

balustrade glass handrail

نرده شیشه‌ای بالکن

استفاده از شیشه در بالکن‌ها به ایجاد یک نمای شفاف و روشن که باعث استفاده بهتر از نور طبیعی می‌شود کمک می کند به همین دلیل نرده های شیشه ای بهترین روش برای رسیدن به این هدف ها است. نرده شیشه‌ای بالکن از نظر زیبایی و از جهت ایمنی می تواند اولین انتخاب باشد زیرا شیشه‌های استفاده شده در این مدل نرده بالکن بسیار با استحکام هستند و توان بالایی برای تحمل فشار و ضربه از محیط اطراف دارند و می‌توانند به رنگ های متنوع متناسب با دید کلی نمای بیرونی و داخلی ساختمان تولید شوند. ارتفاع نرده شیشه‌ای بالکن معمولا از 110 سانتیمتر تا 140 سانتیمتر می باشد و شیشه استفاده شده در اجزای این نرده ها ازنوع سکریت یا لمینت با ضخامت های 12 و 16 میلیمتر می‌باشد. هر چه طول بالکن ها بیشتر باشد ضخامت شیشه های نرده بالکن نیز افزایش می‌یابد برای مثال اگر طول یک بالکن 4 متر باشد باید از شیشه‌های 16 میل استفاده شود اما اگر طول بالکن کمتر از 2 متر باشد می‌توان از شیشه های با ضخامت کمتر استفاده نمود.

نرده شیشه‌ای پله

نرده های شیشه ای پله با تمام سیستم های اکسپوز، فیکس پوینت، اسپیگت و پایه شیشه گیر قابل اجرا است اما نرده شیشه ای بالکن یک تفاوت مهم با نرده‌های بالکن دارد و آن شکل ظاهری پنل های شیشه ای استفاده شده در این نوع نرده است. صفحات شیشه ای در نرده راه پله ها به شکل لوزی می باشد زیرا سطح کف راه پله با زاویه 45 ساخته می‌شود. نرده شیشه ای پله با ایجاد یک نمای شیشه ای شفاف و مدرن می تواند به زیباتر شدن و روشن‌تر شدن محیط راه پله ها کمک کند. نرده شیشه ای پله باید حداقل تا ارتفاع 90 ساتیمتر فضای کناری پله ها را پوشش دهد و نوع شیشه در این مدل نرده شیشه ای با توجه به مدل نرده تعیین می‌شود.

اجرای نرده شیشه‌ای

برای نصب نرده شیشه باید به روش یا سیستم مهار کننده پنل‌های شیشه‌ای توجه داشت یعنی اگر از روش نرده شیشه‌ای دفنی استفاده می‌شود باید قبل از انجام عملیات کف‌سازی و سرامیک کاری بیس و پروفیل یوشکل آلومینیومی نگهدارنده شیشه در داخل زمین کار گذاشته شود و پس از آن مراحل سنگ کف اجرا شود. در مدل نرده شیشه‌ای اکسپوز رو کار باید ابتدا زیر سازی آهنی نرده بر روی دیواره کناری پله و بالکن سوار شود و در مرحله بعد پایه های پروفیل آلومینیومی شیشه گیر نصب شود. در سیستم نرده شیشه ای فیکس پوینت نیز ابتدا باید از محل نصب یراق اسپایدری نگهدارنده شیشه بازدید شود تا اطمینان کامل در مورد محکم بودن دیواره ها برای تحمل فشار وزنی شیشه‌ها حاصل شود. اجرای نرده شیشه ای باید با دقت کامل انجام شود زیرا اگر در مراحل ساخت نرده کوچکترین اشتباهی رخ دهد خسارت زیادی به بار می آورد که هزینه قیمت نرده شیشه را افزایش می‌دهد.

قیمت نرده شیشه‌ای

قیمت نرده شیشه ای بر اساس ضخامت شیشه استفاده شده در گارد محافظ نرده و ارتفاع پنل های شیشه ای و طول هر پنل شیشه ای و نوع شیشه از بابت سکریت یا لمینیت بودن شیشه و کیفیت متریال و مدل یراق آلات و اتصالات نگهدارنده این شیشه ها بر اساس متر مربع محاسبه و قیمت گذاری می شود. به دلیل تغییرات مداوم در قیمت شیشه برای اطلاع از قیمت به روز مدل های نرده شیشه ای با کارشناسان فروش شرکت تماس بگرید.
error: Content is protected !!