ورق کامپوزیت

اکسپندد متال، استرچ متال

اکسپندد متال، استرچ متال 1000 750 mohamadjavadjalilpur

استرچ متال، اکسپندد متال، مش متال، پانچ متال و نمای xtension چیست؟

با توجه به دوام، زیبایی و فرم‌پذیری آسان فلزات این مصالح یکی از مصالح پرکاربرد در صنعت نمای ساختمان می‌باشد، به خصوص در مواردی که فرم‌های نامتعارف مد نظر معمار ساختمان باشد

انواع پوسته فلزی از نظر روش ساخت

  • ورق فلزی اکسپندد متال EXPANDED METAL

اکسپندد متال یا استرچ متال به صفحات فلزی (آهن، آلومینیوم، استیل و…) است که ضمن طی نمودن فرآیند تولید با روش ویژه ای تحت برش و سپس کشش قرار می گیرند.

strech metal

  • ورق فلزی ساده

هر نوع ورق فلزی از جمله ورق‌های فولادی، مس، آلومینیومی و…. بدون هیچگونه عملیات بر روی آن در این دسته قرار می‌گیرد.

  • ورق پانچ متال

ورق پانچ متال با دستگاه مخصوص با سواخهای متعدد جهت عبور نور یا آب از سطح آن مورد استفاده قرار می گیرد

strech metal

  • ورق‌های بافته شده Xtension

این ورق‌ها از یک سری مفتول یا مقاطع خاص ساخته شده اند و با هندسه و سایز ویژه ای به هم متصل یا بافته می شوند.(مانند فنس)

strech metal

کاربردها

پوسته دوم نما: نمای اکسپندد متال به عنوان پوسته دوم نما می تواند برروی نمای شیشه ای کرتین وال به عنوان کنترل کننده تابش و منحرف کننده اشعه های مستقیم خورشید مورد استفاده قرار گیرد.

فعال کننده نمای شب: با وجود تنوع بالا در چشمه های تولیدی اکسپندد متال با نورپردازی مناسب پشت پانل های نصب شده نمای شب ساختمان از جذابیتی بالا برخوردار خواهد بود.

strech metal

خاصیت محافظتی: با توجه به امکان تولید پانل های استرچ متال در ضخامت های بالا می توان ضمن بهره برداری از چشم اندازهای متنوع آن مزیت های محافظتی نمای ساختمان را ارتقا داد.

چشم اندازهای متنوع: پانلهای اکسپندد متال با داشتن چشمه های سه بعدی و تنوع بالای نوع چشمه ها گستره وسیعی از چشم اندازهای خلاقانه را در اختیار معماران و سازندگان قرار می دهد.

strech metal

قیمت تمام شده بسیار مناسب: با توجه به این که این نوع نما پیش تر وارداتی بوده است و در حال حاضر در داخل کشور تولید می شود قیمت آن به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

نمای سه بعدی: نمای اکسپندد متال بدون شک تنها متریالی است که از همان ابتدا کیفیت سه بعدی بودن نما را تامین می نماید و تنوع بالایی از منظر را به نمای ساختمان می بخشد.

تنوع در طرح و رنگ

سقف کاذب: با روشهاي نصب ساده و مرقوم به صرفه روي سيستم اكسپوز يا شبكه هاي از قبل پيش بيني شده به آساني نصب شده و در صورت لزوم باز كردن مجدد آن ميسر مي باشد. از اين رو ضمن افزايش ظاهري بسيار زيبا و چشم انداز، با كمترين آسيب قابليت دسترسي به سيستم هاي خدماتي و تاسيساتي مخفي در پشت اين سقف ها ايجاد مي شود. انعطاف پذيري سيستم شبكه هاي استرچ متال هماهنگي آن را با خدمات ديگر از قبيل تاسيسات آتش نشاني و نور پردازي سقفي نيز امكان پذير ساخته است .

نمای فلزی اکسپندد متالEXPANDED METAL

اکسپندد متال یا استرچ متال به صفحات فلزی (آهن-آلومینیوم-استیل و…) است که ضمن طی نمودن فرآیند تولید با روش ویژه ای تحت برش و سپس کشش قرار می گیرند. شبكه هاي طوري كششي بر خلاف انواع توري سيمي مفتولي كه به هم با فته مي شوند ، يك پارچه بوده و از استحكام بسيار زيادي برخوردار هستند. اين نوع توري ها با ضخامت 0.2 تا 6 ميليمتر با طول آزاد و چشمه هايي با اندازه 6*4 ميليمتر تا 75*200 ميليمتر قابل توليد مي باشد. نوع ورق مصرفي مي تواند آهن ، آلو مينيوم ، برنج ، مس و استيل باشد پانل هاي استرچ متال با ضخامت هاي مختلف در رنگ هاي سفارشي و با قطر چشمه هاي متنوع به صورت آماده براي نصب به كارگاه هاي ساختماني ارسال مي گردد. شركت مهندسي آرمه سازه در حال حاضر طيف گسترده اي از صفحات استرچ متال را به ابعاد ، ضخامت و قطر چشمه هاي متنوع ارائه مي نمايد . توان مهندسي و فني اين شركت ، امكان ساخت طرح هاي خاص سقف كاذب با صفحات استرچ متال با ويژگي هاي خاص نظير سقف منحني و با ابعاد وسيع نيز ميسر مي سازد.

strech metal

strech metal

نمای X tension

این نما که به صورت لوزی و نحوه اتصال X یا همان ضربدری در دو جهت گسترش می یابد.
error: Content is protected !!